Artyści

Jarosław Bielecki

Jarosław Bielecki

Jarosław Bielecki

Ze śpiewem i muzyką związany od wczesnego dzieciństwa – od 9 roku życia występował z „Zabrzańskim Chórem Chłopięcym Pueri Cantores Silesienses”, w którym zdobywał pierwsze szlify wokalne biorąc udział w licznych festiwalach oraz kursach.

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na kierunku Śpiew Solowy w klasie dr. hab. Zdzisława Madeja. W czasie studiów uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Mariusza Kwietnia, Rannveig Braga.

Zdobywca nagrody specjalnej podczas V Konkursu Wokalnego im Jana, Edwarda i Józefiny Reszków. Współpracuje z Operą Krakowską gdzie debiutował rolą Flavio w „Normie” Belliniego. Brał udział w przedstawieniach reżyserowanych m. in. przez Laco Adamika, Włodzimierza Nurkowskiego, Błażeja Peszka, Wacława Jankowskiego. Współpracował z dyrygentami m.in. Tomaszem Tokarczykiem, Rafałem Jackiem Delektą, Pawłem Kapułą.
Świetnie odnajduje się również w repertuarze operetkowo-musicalowym, kreując barwne postaci z zespołem Teatru Muzycznego IWIA, na scenach całej Polski.

W razie pytań, prosimy o kontakt