Artyści

Katarzyna Guran

Katarzyna Guran

Katarzyna Guran

Absolwentka OSM II st. w Przemyślu w klasie skrzypiec, a także PSM II st w klasie śpiewu dr Olgi Popowicz. W 2013r. ukończyła Akademią Muzyczną w Krakowie, na wydziale wokalno – aktorskim w klasie śpiewu wykł. Ewy Wolak.

Swój warsztat wokalny doskonali na licznych kursach pod kierunkiem znakomitych profesorów jak: Jerzy Artysz, Igor Kuszpler, Christian Elssner, Ingrid Kremling, Nil Semmer czy Dariusz Grabowski.

Koncertowała z Orkiestrami Filharmonii Rzeszowskiej, Krakowskiej i Lubelskiej, Zakopiańską Orkiestrą Klimatyczną oraz z Przemyską Orkiestrą Kameralną. Brała udział w Festiwalu Wratislavia Cantas, II i III Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwalu Misteria Paschalia w Jaśle oraz Muzyka w Starym Krakowie.

W 2010r. zadebiutowała w koncertowym wykonaniu „Parsifala” Ryszarda Wagnera jako jedna z Kobiet Kwiatów pod batutą Gabriela Chmury. W 2012r. wystąpiła w “Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta w roli Papageny wystawianym w Operze Krakowskiej. W 2012r. nagrała płytę z utworami skomponowanymi przez młodych kompozytorów krakowskich: Michała Paparę, Jakuba Polaczyka i Michała Gronowicza przy współpracy z prof.dr. Ramintą Lampsatis.

W razie pytań, prosimy o kontakt