Artyści

Krzysztof Sojka

Krzysztof Sojka

Krzysztof Sojka

Swoją taneczną przygodę rozpoczął w wieku 8 lat, gdy rodzice wysłali go na pierwsze w życiu zajęcia z tańca towarzyskiego. Pomimo początkowej niechęci, jego pierwsi trenerzy wraz z pojawiającymi się sukcesami przekonali go, aby nie zaprzestawał dalszego rozwoju. Wychowywany w duchu i kulturze tańca towarzyskiego kształtował swoje zdolności kondycyjne oraz koordynacyjne osiągając kolejne nagrody.

Jako były tancerz sportowego tańca towarzyskiego, tańcząc na parkietach całej Polski, zdobył wiele nagród, w tym najwyższą krajową klasę A.
Laureat konkursów krajowych i międzynarodowych w Sportowym Tańcu Towarzyskim, m.in.:
– Międzynarodowy Festiwal Tańca Poznań Cup – I miejsce
– Puchar Okręgu Śląskiego w Tańcu Standardowym – I miejsce
– Międzynarodowy Turniej Tańca w Oławie – I miejsce
i wiele innych.

W swojej wieloletniej karierze uczył się pod okiem wielu trenerów, szlifując różne style tańca, tj. taniec towarzyski, taniec klasyczny, hip hop, breakdance, jazz czy modern, co umiejętnie wykorzystuje w swoich występach. Należąc do grupy tańca nowoczesnego SWING brał udział w wielu przeglądach i festiwalach stale podnosząc tym samym swoje umiejętności, a także uczył się pracy w grupie młodych i utalentowanych ludzi. Kilka lat wspólnych wysiłków owocowało współpracą z grupą GTM Junior działającą przy Gliwickim Teatrze Muzycznym. Dzięki zaufaniu reżyserów otrzymał główną taneczną rolę w musicalu „Dance With Me” występując tym samym na deskach sceny teatralnej. To przełożyło się na stworzenie wspólnego muzyczno-tanecznego widowiska z Grupą Verde z Łodzi.

Kolejnym etapem w karierze było zaproszenie do Teatru Muzycznego IWIA, gdzie pełni rolę tancerza i aktora w wielu widowiskach i spektaklach. Współtworzył liczne choreografie do autorskich programów występując tym samym na scenach całej Polski. Wraz z grupą znakomitych aktorów i śpiewaków wystąpił w śląskiej wersji „Wesołej Wdówki” F. Lehara.

Na co dzień jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness, trenerem personalnym, a także instruktorem odnowy biologicznej. Ukończył studia Wychowania Fizycznego o specjalizacji WF w Szkole wraz z Gimnastyką Korekcyjno-Kompensacyjną na PWSZ w Raciborzu.

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w szkole podstawowej. Zaraża dzieci pasją do muzyki oraz tańca organizując liczne spontaniczne eventy taneczne. Sam czynnie bierze w nich udział ucząc podopiecznych choreografii z wykorzystaniem różnych stylów tańca.

Juror oraz prowadzący w wielu konkursach i festiwalach tanecznych organizowanych przez domy, centra kultury i profesjonalne szkoły tańca. Koordynator akcji BEACTIVE organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zaangażowany w wiele akcji usprawniających dzieci i młodzież.

Prezenter oraz szkoleniowiec szkoły JUMPit pod patronatem IFAA Poland. Autor skryptu i współtwórca programu JUMPit Toneit. Występował na głównej scenie podczas największych targów branży fitness w Polsce Eu4Ya w 2016 i 2017 roku. Wybrany do bicia Światowego Rekordu Guinessa w 2018 roku w skakaniu na trampolinie fitness podczas Go Active Show 2018 Największych Targów Sportowych. Dwa lata z rzędu wybrany do finałowego grona w konkursie Fit Prezenter organizowanego przez portal Fit.pl czym zwieńczona była lekcja tanecznej choreografii z wykorzystaniem stepu.

Producent muzyczny/ DJ tworzący liczne projekty muzyczne dla sieci klubów fitness. Muzyka skompilowana i zmiksowana na specjalne zamówienie jest wykorzystywana podczas treningów w wielu krajach Europy oraz Azji.

W 2017 roku wybrany do przeprowadzenia lekcji tańca i zajęć fitness podczas Poland Sports Day w Tajpej na Tajwanie. Wydarzenie to towarzyszące XXIX Letniej Uniwersjadzie zorganizowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W razie pytań, prosimy o kontakt