Koncerty

Nasza Niepodległa

Nasza Niepodległa

Polskie brzmienia na tle wydarzeń z historii, obrazy walki o wolność, determinacja i nadzieja, to istota tożsamości polskiego patrioty. Lekkie libretto z dużą dozą humoru, „zakazanych melodii”, porywająca i zabawna interakcja z widzem, to tylko część przedstawienia w wykonaniu artystów teatru IWIA.

Bohaterami wzruszającej i głębokiej historii o niepodległości jest polski żołnierz i szynkarka Nina. Wspomnienia, przekora, dyskusja, radość, łzy, czasem nuta flirtu to cechy widowiska, którego akcja rozgrywa się w bliżej nie określonym czasie. Śpiewając piosenki tj.: Ojczyzna, Sanitariuszka Małgorzatka, Dziś idę walczyć mamo, artyści przeprowadzają widza przez patriotyczno-humorystyczny spektakl.

Wybitny aranżer Jerzy Kluzowicz, któremu towarzyszą Kazimierz Chludek (saksofon), Wiesław Turzański (gitara basowa), Marcin Witwicki (perkusja) tworzą nietuzinkowe tło muzyczne spektaklu. 

Izabela Witwicka i Jacek Ozimkowski, aktorzy muzycznej sceny wokalnej, w nowatorskim stylu zaprezentują melodie z tamtych lat.

Spektakl Nasza Niepodległa, to doskonała propozycja na uroczystości upamiętniające wydarzenia historyczne jak i na lekcje patryjotyzmu.

Izabela Witwicka
Śpiewaczka, aktorka, nauczyciel, choreograf, a przede wszystkim miłośnik sceny muzycznej. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach, Akademii Muzycznej w Katowicach.
Solistka Operetki Śląskiej, Teatru Muzycznego w Gliwicach, Gliwickiego Teatru Muzycznego.
Twórczyni Teatr Muzyczny IWIA.Zdobywczyni Złotej Maski w kategorii „Spektakl roku dla dzieci” za baśń muzyczną Jerzego Hundziaka „Kot w Butach”, Nagrody II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni, Nagrody Specjalnej Jury „Dla Zespołu Aktorskiego GTM za wspaniałą zbiorową kreację w spektaklu Ragtime Stephen Flaherty”.
I wiele, wiele więcej na https://izawitwicka.pl 

Jacek Ozimkowski
Śpiewak, aktor, nauczyciel. prof. dr hab. Dziekan wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej  w Krakowie. Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, Akademii Muzycznej w Krakowie.
Solista zespołu Capella Cracoviensis, Opery Krakowskiej. Współpracuje z niemal wszystkimi scenami muzycznym w Polsce, koncertując nieprzerwanie od 1995r.
Występował w Szwajcarii, Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji, Norwegii, USA, Ukrainie, Litwie i we Włoszech, a nawet w Kazachstanie oraz Chińskiej Republice Ludowej. Dokonał wielu nagrań do Polskiego Radia i TV. Jest zapraszany na prestiżowe festiwale muzyczne w kraju i za granicą.

Camerata
Zespół wybitnych muzyków, solistów orkiestr kameralnych i Filharmonii Krakowskiej, specjalizujący się w wykonaniach muzyki salonowej XIX i pierwszej połowy XXw. – walce, polki, marsze, czardasze, miniatury muzyki poważnej, perły muzyki operetkowej i musicalowej. Salonowa Orkiestra Camerata powstała w 1986 roku i przez pierwsze pięć sezonów występowała w Austrii, zgłębiając tajniki muzyki wiedeńskiej. Koncertowała w różnych miejscach Polski, m.in. na Wawelu, w Pałacu Łazienkowskim w Warszawie, w pałacach w Antoninie k. Kalisza, w Jabłonnej k. Warszawy i w Pszczynie.
W ramach działalności koncertowej zespół występował z wybitnymi solistami opery i operetki: Grażyną Brodzinską, Bożeną Zawiślak-Dolny, Aleksandrą Hoffman, Tadeuszem Szlenkierem, Aleksandrem Teligą oraz artystami estrady m.in.: Grzegorzem Turnauem, Markiem Grechutą, Jackiem Wójcickim, Martą Bizoń, Katarzyną Jamróz, Leszkiem Długoszem. 

W RAZIE PYTAŃ, PROSIMY O KONTAKT