Zespół

O nas

Grupa IWIA o nas

Popularność śpiewu, tańca oraz komediowego dowcipu rodem z operetki, zachęciła koneserów i specjalistów tego rzemiosła – Izabelę i Marcina Witwickich do zjednoczenia swoich umiejętności oraz talentu przyjaciół po fachu i utworzenia autorskiego teatru muzycznego.

Teatr Muzyczny IWIA jest teatrem bez własnej sceny, dzięki temu dociera do miejsc gdzie widowisko muzyczne, spektakl lub koncert jest przyjmowany z wielkim entuzjazmem i aplauzem. Ich sceną jest każde miejsce, gdzie mogą realizować się artystycznie i występować przed publicznością.

Wszystkie scenariusze widowisk w nurcie operetki, musicalu, klasycznej opery lub piosenki retro, są autorskim dziełem Izabeli Witwickiej, pomysłodawczyni, założycielki teatru, reżysera, projektantka kostiumów, scenografii i odtwórczyni głównych ról.

Teatr nie istniałby, gdyby nie trzon realizatorski, w którym naczelną rolę odgrywa specjalista od dźwięku, światła i techniki scenicznej – Marcin Witwicki. Jego umiejętności w połączeniu z bardzo bogatym zapleczem technicznym sprawiają, że każdy spektakl, to nie lada gratka dla osób ceniących walory dźwiękowe i wizualne. Niebagatelną rolę odgrywa także rozbudowana scenografia i mnogość kostiumów.

Za ruch aktorski oraz choreografię w teatrze IWIA odpowiadają Marta Słoniec i Krzysztof Sojka. To ich kreatywność, nowatorskie rozumienie klasycznego baletu, tańca charakterystycznego i towarzyskiego, nadają lekkości każdej choreografii i każdemu gestowi na scenie.

Wielkim walorem artystycznym jest stała współpraca z Orkiestrą Salonową Camerata z Krakowa, pod dyr. Wiesława Murzańskiego. Przy jej pulpitach zasiadają najlepsi muzycy klasyczni i jazzowi, m.in.: światowej sławy pianista i aranżer – Ireneusz Boczek.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje obecność w szeregu artystów, Jacka Ozimkowskiego, pierwszego bas-barytona z Krakowa, który doskonale sprawdza się również jako amant w lekkich kreacjach operetkowo-musicalowych.

Dziś szyld Teatru Muzycznego IWIA jednoczy zespół artystów sceny; śpiewaków, piosenkarzy, tancerzy i aktorów, współpracujących m.in. z:

  • Operą Krakowską
  • Filharmonią Krakowską
  • Operą Bytomską
  • Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk
  • Teatrem Muzycznym Roma
  • Teatrem Rozrywki w Chorzowie

Ogromną zaletą zespołu jest wzajemna życzliwość, porozumienie, zaufanie, pracowitość, dyscyplina, wrażliwość i profesjonalizm, który jest nieocenioną wartością przy wykonywaniu trudnego, absorbującego, a zarazem uszlachetniającego rzemiosła jakim jest teatr.

Teatr Muzyczny IWIA w każdym miejscu w którym gości, zostawia po sobie niezatarte wrażenia i wciąż powraca z nowymi tytułami ze swojego repertuaru.

W razie pytań, prosimy o kontakt