Dzieci i młodzież

Opowieści Starej Wierzby

Opowieści Starej Wierzby

Edukacyjna baśń muzyczna z przebojami muzyki klasycznej

Krajobraz wokół nas ulega ciągłym przemianom, liczne budowy i rozwój miast prowadzą do niszczenia lasów, pól i środowiska, w których żyją bezbronne i zdane na ludzką łaskę zwierzęta…

Opowieści Starej Wierzby, to historia pozbawionych domu mieszkańców lasu, którzy w zaskakujący sposób, stają się dla siebie najbliższymi przyjaciółmi.

Lis, Puchacz, Sroka i Mysia rodzina przeżywają wspólnie przeróżne perypetie i przygody. Okazuje się, że ich dotychczasowe cechy charakteru ulegają przemianom i przeistoczeniom, co w efekcie sprawia, że cała opowieść kończy się, jak to zwykle w bajkach bywa, nieoczekiwanie i zaskakująco dobrze.

Akcja baśni przebiega przy akompaniamencie najsłynniejszych melodii muzyki klasycznej; W.A. Mozarta, F. Chopina, G. Rossiniego, D. Szostakowicza, P. Czajkowskiego, G. Bizeta i L. Bethovena. Dobranie powyższego repertuaru muzycznego w połączeniu z polskimi tekstami do znanych szlagierów klasycznych, ma przybliżyć dzieciom brzmienia wspaniałej muzyki, niestety mało znanej i niepopularnej.

Całość barwnej opowieści dopełniają nietuzinkowe kostiumy zwierząt, scenografia, gra świateł i efekty akustyczne. Wysmakowana choreografia, mistrzowska gra aktorów, śpiewaków i tancerzy jest jednym z najmocniejszych atutów tego niezwykłego widowiska.

Opowieści Starej Wierzby są baśnią, która ma edukować i wychowywać nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów. Przedstawienie jest wykonywane “na żywo” przez zawodowych śpiewaków i aktorów.

Obsada: Izabela Witwicka, Jarosław Bielecki, Anna Hamryszak, Krzysztof Sojka
Kierownictwo muzyczne: Izabela Witwicka
Libretto, teksty utworów: Izabela Witwicka
Choreografia: Izabela Witwicka
Kostiumy i scenografia: IWIA Styl
Produkcja i realizacja: Grupa IWIA, IWIA Tech

W RAZIE PYTAŃ, PROSIMY O KONTAKT