Zespół

Pianista

Ireneusz Boczek

Ireneusz Boczek

Pianista, aranżer. W 2006 roku ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Stefana Wojtasa. W latach 2008-2009 studiował w ramach studiów podyplomowych w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych.

Z bardziej istotnych osiągnięć wymienić należy I Miejsce w Konkursie Młodych Pianistów „ Nad Kamienną”, V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie oraz I miejsce w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Palma d’ Oro w Finale Ligure (Włochy 2006). Doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich, podczas których pracował pod kierunkiem takich pedagogów jak Vera Gornostaeva (Rosja) i Arie Vardi (Izrael). Był stypendystą Fundacji „ Daj Szansę” oraz Lions Club Berlin-Grűnewald.

Występował jako solista m. in. W Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, na Węgrzech, na Ukrainie w Chinach i w Japonii. Współpracował z takimi orkiestrami jak Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonia Rzeszowska, Orquestra Simfònica del Vallès, Kamerphilharmonie Vlaanderen, Kamerorkest Arc-en-Ciel, Shanghai Opera House Orchestra.

Jako kameralista współpracował m. in. z Kwartetem Smyczkowym im. Aleksandra Tansmana, Royal String Quartet oraz wieloma wybitnymi solistami takimi jak Łukasz Długosz, Radosław Pujanek, Katarzyna Budnik- Gałązka, Rafał Kwiatkowski.

Był ponadto aranżerem w wielkich projektach muzyki popularnej takich jak m.in. „Michael Jackson symfonicznie”, „Whitney Houston Symfonicznie” oraz „Grechuta symfonicznie”. Piosenki wybitnych twórców w jego orkiestrowych aranżacjach wykonywały znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej takie jak: Hanna Banaszak, Andrzej Lampert, Dorota Miśkiewicz, Agnieszka Koziarowska, Maciej Zakościelny, Zbigniew Wodecki.

W razie pytań, prosimy o kontakt