Retro

Retromania

Retromania

Retromania

Ten spektakl, to gratka dla miłośników polskiej piosenki Retro oraz fascynatów okresu międzywojennego i powojennego. Artyści oddają styl tamtych lat, wcielając się w postaci dam w stylu glamour i wytwornych dżentelmenów. Dzięki temu upodabniają się do pokolenia z czasów swoich dziadków i jak oni są bywalcami dobrego, nocnego lokalu, w którym to umiejscowiona jest cała akcja przedstawienia. Przychodzą tam i odchodzą, a każdy z nich ma coś do przekazania bądź to przez słowa piosenki, bądź to przez rytmiczny taniec. Naczelnym motywem rozmyślań i rozmów gości jest oczywiście miłość, tęsknota, radość i ból…

Nie brak ich też w prezentowanych utworach, a tytuły takie jak: Miłość Ci Wszystko Wybaczy, Powróćmy Jak Za Dawnych Lat, To Ostatnia Niedziela czy Na Pierwszy Znak, to tylko część barwnego widowiska, którego gospodarzem scenicznym jest szef przedwojennego lokalu.

Wieczorowe toalety, gipiury, tiurniury, boa, fraki, cygara, dym są nierozerwalnym atrybutem tamtych czasów. Na scenie pojawiają się tajemnicze, pełne gracji i powabu panie oraz panowie spełniający wszelkie kanony męstwa minionego stulecia.

W tle słyszalne jest tango, quickstep i walc, a wnętrze zaaranżowane jest tak, by oddawało starodawny, spokojny, beztroski klimat.

Obsada: Izabela Witwicka/Katarzyna Guran, Jarosław Bielecki/Jakub Klich, Rafał Tomkiewicz, Anna Kaczmarek/Anna Hamryszak, Andżelika Warzyńska, Krzysztof Sojka/Paweł Nowak
Scenariusz i reżyseria: Izabela Witwicka
Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański
Choreografia: Izabela Witwicka
Kostiumy i scenografia: IWIA Styl
Produkcja i realizacja: Grupa IWIA, IWIA Tech

W RAZIE PYTAŃ, PROSIMY O KONTAKT