Muzycy

Wiesław Murzański

Wiesław Murzański

Wiesław Murzański

Absolwent  Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie wiolonczeli. Od 1981 współpracuje z znanymi krakowskimi artystami, grając w zespołach: Anawa Marka Grechuty, Leszka Długosza, Marty Bizoń.

Ma w swoim dorobku wiele nagrań studyjnych, udział w spektaklach teatralnych, musicalach. Na wiolonczeli i kontrabasie nagrywał partie solowe m.in. do filmów Krzysztofa Kieślowskiego z muzyką Zbigniewa Preisnera i Kazimierza Kutza z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Twórca Salonowej Orkiestry Camerata dającej liczne koncerty w Polsce i zagranicą m.in w Niemczech, w Austrii ,na Litwie, na Ukrainie.

W ramach działalności artystycznej  zespół pod jego kierunkiem występował również z wybitnymi solistami opery i operetki: Grażyną Brodzinską, Aleksandrą Hoffman, Krystyną Tyburowską, Bożeną Zawiślak-Dolny, Janem Zakrzewskim,  Aleksandrem Teligą, Tadeuszem Szlenkierem.

Camerata koncertowała ze znanymi artystami m.in. z Grzegorzem Turnauem,  Markiem Grechutą, Jackiem Wójcickim. W latach 2012, 2013, 2015 przygotował i wykonał koncerty z Salonową Orkiestrą Camerata na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.

W razie pytań, prosimy o kontakt