Zespół

Orkiestra

Salonowa orkiestra Camerata

Salonowa Orkiestra Camerata to zespół wybitnych muzyków, solistów orkiestr kameralnych i Filharmonii Krakowskiej, specjalizujący się w wykonaniach muzyki salonowej  XIX i pierwszej połowy XX w -walce, polki, marsze, czardasze, miniatury muzyki poważnej, perły muzyki operetkowej i musicalowej.

Camerata powstała w 1986 roku i przez pierwsze pięć sezonów występowała w Austrii,  zgłębiając tajniki muzyki wiedeńskiej. Koncertowała w różnych miejscach Polski, m.in. na Wawelu, w Pałacu Łazienkowskim w Warszawie, w pałacach w Antoninie k. Kalisza, w Jabłonnej k. Warszawy i w Pszczynie.

Począwszy od 1993 w sezonie letnim zespół dawał  corocznie koncerty pod nazwą „Poranki Wiedeńskie”. Koncerty te odbywały się w Amfiteatrze Radia Kraków, potem w Ogrodach Konsulatu Generalnego Republiki Austrii. Cieszą się bardzo dużą popularnością i mają swoją stałą wielotysięczną publiczność.

Zespół wielokrotnie występował w programach telewizyjnych i radiowych. Ma także w swoim dorobku nagrania studyjne.

W ramach działalności koncertowej zespół występował z wybitnymi solistami opery i operetki: Grażyną Brodzinską , Bożeną Zawiślak-Dolny, Aleksandrą Hoffman, Tadeuszem Szlenkierem, Aleksandrem Teligą oraz artystami estrady m.in.: Grzegorzem Turnauem,  Markiem Grechutą, Jackiem Wójcickim, Martą Bizoń, Katarzyną Jamróz, Leszkiem Długoszem.

W razie pytań, prosimy o kontakt