Artyści

Sylwia Frączek

Sylwia Frączek

Sylwia Frączek

Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie śpiewu solowego. Jest absolwentką wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej w 2015 roku. Już w czasie studiów była laureatką wielu konkursów wokalnych:

– III nagroda na XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina;  Iuventus Canti 2013 Vrable (Słowacja)
– III nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2014 r.)
– Wyróżnienie na 47 Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego; VI Konkurs Pieśni i Arii we Włoszakowicach (2014 r.)
– Finalistka Międzynarodowego Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój (2014 r.)
– Finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Gulio Perottiego w Ueckermünde; Niemcy (2015 r.)

W kwietniu 2014 roku wystąpiła w Gali Operowej w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Pierwszym jej debiutem scenicznym była rola Hrabiny w spektaklu Wesele Figara W.A. Mozarta w Operze Krakowskiej w roku 2014 w reżyserii Laco Adamika i pod kierownictwem Rafała Delekty. Ponownie pojawiła się na scenie Opery Krakowskiej w 2015 roku w spektaklu Opera bez ograniczeń w roli tytułowej Madame Butterfly G. Pucciniego, a także Elizy z musicalu My Fair Lady F. Loewego w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego pod kierownictwem muzycznym Rafała Delekty.

W maju 2015 roku we Wrocławiu występowała w roli Hanny Glawari w operetce Wesoła Wdówka F. Lehára – w cyklu tych spektakli wcielała się również w rolę Sylviany. W 2015 roku rozpoczęła współpracę z Gliwickim Teatrem Muzycznym IWIA, a także z Krakowską Operą Kameralną gdzie zadebiutowała rolą Serpiny w spektaklu La serva padrona G.B. Pergolesiego. W lutym 2016 roku wzięła udział w gali operowej La festa di Carnevale – wykonywała między innymi utwory A. Scarlattiego, C. Monteverdiego, Ch. W. Glucka, A. Falconieriego, T. Merula, G. Cacciniego, F. Ciampiego, a także dawne tańce dworskie.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła uczestnicząc w kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych pod kierunkiem takich pedagogów jak Ryszard Karczykowski, Mariusz Kwiecień, Doris Cross oraz Ubaldo Fabbri. Natomiast warsztat aktorski zdobywała pod kierunkiem Błażeja Peszka, Laco Adamika, Michała Znanieckiego, Włodzimierza Nurkowskiego i Ireneusza Krosnego.

W razie pytań, prosimy o kontakt